Školní aktovku nebo batoh do školy pro prvňáčka?

Jak se rozhodnout mezi školním batohem a aktovkou?

Pokud si nejste jistí, jaký je rozdíl mezi aktovkou a batohem, tak se podívejte nejdříve níže. 

Je třeba říci, že aktovka se dnes využívá hlavně pro prvňáčky.  Pokud je kvalitní, tak ji lze nosit skoro na celém prvním stupni. To však za podmínky pravidelné kontroly výšky dítěte a správného nastavení aktovky. Pokud je dítě vyšší, pravděpodobně dříve přejde na batoh do školy. Pro děti od druhého stupně základní školy se již aktovky nenabízí a zde se již naplno uplatnily školní batohy. Slovo školní je zde velmi důležité, protože sportovní či městské batohy nejsou vhodnou volbou.


AKTOVKA

má obvykle obdélníkový tvar, je vyrobena z kůže či koženky a uzavírá se tzv. klopnou (jde o část aktovky, která se ohýbá přes komoru či komory aktovky). Na klopně bývá držadlo a zámky či přezky. Nosí se na zádech, přes rameno či v ruce. Název aktovka získala od své původní funkce, a to nošení akt, tedy dokumentů. V dnešní elektronické době je již více univerzální. Aktovka má široké využití a nosí je lidé nejen do práce či děti do školy.

ŠKOLNÍ AKTOVKA

již není kožená a má tvar více přizpůsobený zdravému vývoji dítěte, tzn. je užší a naopak vyšší, aby více kopírovala záda dítěte, nebránila dítěti v pohybu pažemi a je přizpůsobena anatomii dětského těla. Ty nejkvalitnější se vyvíjejí společně s ortopedy či fyzioterapeuty. Školní aktovka bývá obvykle jednokomorová, což hlavně malým dětem usnadňuje orientaci uvnitř. Zároveň by měla stát, což bývá řešeno pevnějším dnem a samotnou konstrukcí aktovky. 

+ pevná konstrukce, která se nebortí a zaručí snadný přístup do aktovky

+ pevné dno, které zajišťuje stabilitu

+ jedna komora pro jednodušší orientaci


BATOH

hovorově ruksak, je vak nošený na zádech a původně sloužil pro pobyt v přírodě. Batoh určují obvykle dva ramenní popruhy (někdy jeden šikmo přes tělo), které jsou v dnešní době doplňovány o další, např. hrudní či bederní a jsou vybaveny různými počty kapes vně či uvnitř. V dnešní době se nošení batohů velmi rozšířilo a používají se téměř pro jakékoliv účely - školní batohy, do města, na výlety, na expedice apod.

ŠKOLNÍ BATOH

je asi nejnovějším typem na poli batohů. Dnešní technologie umožňují batohy konstruovat tak, aby byly co nejvíce ergonomické a podporovaly zdravý vývoj dítěte. Ty nejkvalitnější se, stejně jako školní aktovky, vyvíjejí společně s ortopedy či fyzioterapeuty. Batoh má často více komor a kapsy na svačiny nebo notebook. Využívají je děti obvykle od 3. třídy a druhého stupně základní školy, studenti středních či vysokých škol. V nabídce již najdete školní batohy pro prvňáčky.

+ stahovací šňůrka nebo boční pásky k fixaci obsahu k zádům

+ některé batohy mají pevné dno, které zajišťuje stabilitu

+ na výběr jedna nebo více komor dle provedení výrobců


Kontakt

Budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu. Kontaktovat nás můžete přes formulář níže anebo na tel. čísle 792 237 097.

Kontaktujte nás, pokud potřebujete další informace, máte pro nás tip na doplnění či zpřesnění informací anebo na nové typů produktů.

Pokud jste výrobce či distributor a máte zájem o bližší spolupráci, ozvěte se nám také.